Depilacja laserowa jako odpowiedź na obecne trendy w modzie

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to zabieg, podczas którego następuje usuwanie włosów laserem w miejscach, gdzie są one niepożądane. Obecna moda przewiduje, że piękno zawiera się między innymi w idealnie gładkiej skórze, dlatego też usuwanie owłosienia laserem zyskuje coraz większą popularność zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn.

Depilacja laserowa, jak się przygotować do zabiegu?

Do przeprowadzenia działania jakim jest trwała depilacja powinno przygotować się w odpowiedni sposób. Wśród zaleceń do których należy się zastosować znajdują się między innymi:

 • kilka tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania się;
 • kilka tygodni przez zabiegiem powinno się także zrezygnować z solarium;
 • powinno się także zaprzestać stosowania środków samoopalających przed wykonaniem zabiegu jakim jest depilacja laserowa. Efekty w takim przypadku mogłyby być niezadowalające.
 • przed zabiegiem należy odstawić środku doustne oraz maści, które zawierają w składzie retinoidy;
 • ciało przed wykonaniem depilacji laserem powinno nie być depilowane przynajmniej przez miesiąc;
 • ważnym jest także, aby przed zabiegiem, wyeliminować z diety niektóre zioła, między innymi takie jak dziurawiec czy nagietek.

Laserowa depilacja w Gdyni (a o niej więcej tu: http://vectusgdynia.pl/dlaczego-laser-vectus/) zdobywa coraz większą popularność wśród pacjentów. Moda na gładkie ciało opanowała niemal cały świat, a więc warto podarować sobie komfort jaki ze sobą niesie. Depilacja laserowa, opinie na jej temat są jednoznaczne. Zarówno kobiety jak i mężczyźni są z nich zadowoleni. Wielu pacjentów przyznaje, że poddanie ciała zabiegowy było jedną z najlepszych decyzji w ich życiu i bez cienia wątpliwości zdecydowali by się na niego kolejny raz. Czy depilacja laserowa boli? Nie, osoby wrażliwe na ból mogą być spokojne – zabieg jest zupełnie bezbolesny.

Depilacja laserowa, ile zabiegów należy wykonać aby efekt był trwały?

Już po pierwszej sesji można cieszyć się gładką skórą w wybranej przez siebie partii ciała, warto jednak powtórzyć zabieg aby skutki były widoczne nawet przez kilka lat. Taki efekt można uzyskać już po trzech, niekiedy czterech wizytach w gabinecie kosmetycznym.

Depilacja laserowa, cena wykonania zabiegu

Depilacja laserowa, koszt uzależniony jest od części ciała, na jakiej ma być ona przeprowadzona. Kwoty rozpoczynają się od 100 zł jeśli chodzi o usunięcie irytującego wąsika, a kończą na 700-900 zł w przypadku nóg lub okolic bikini. Zakres cenowy jest więc dość rozległy dla zabiegu jakim jest laserowa depilacja. Cena jednak tak naprawdę nie jest wysoka w żadnym wypadku, ponieważ stanowi ona inwestycję na lata.

Depilacja laserowa, a ciąża – czy można przeprowadzić zabieg?

Depilacja laserowa w ciąży jest niedozwolona, zabieg będzie można wykonać dopiero po porodzie.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania, czyli kiedy przeprowadzenie jej nie jest możliwe.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej to między innymi:

 • świeża opalenizna;
 • ciąża;
 • nowotwory;
 • aktywne infekcje wirusowe oraz bakteryjne;
 • grzybica miejsc, w których ma być przeprowadzona depilacja laserowa;
 • niezaprzestanie stosowania bronzerów.

Depilacja laserowa, skutki uboczne.

Po zabiegu może wystąpić obrzęk depilowanych miejsc, ale jest to w pełni naturalna reakcja organizmu, której objawy ustępują po kilku godzinach i są wynikiem chwilowego podrażnienia naskórka. Oparzenia po depilacji laserowej mogą się pojawić jedynie wtedy gdy pacjent nie zastosował się do zaleceń lekarza i nie poinformował o tym osoby przeprowadzającej zabieg. Na depilację laserową decyduję się coraz większa liczba pacjentów. To nic dziwnego, ponieważ jest to jeden z najlepszych zabiegów upiększających, które można zastosować w gabinetach kosmetycznych.

Cały zakres na stronie salonu Clinica Cosmetologica w Gdyni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

odżywianie skóry głowy
LifeStyle Zdrowie

Zabiegi kosmetyczne na wzmocnienie włosów

Odpowiednia pielęgnacja skóry głowy niezwykle istotna dla osób w każdym wieku. W bogatej ofercie zabiegów kosmetycznych i dermatologicznych można znaleźć metody umożliwiające zarówno przyspieszenie porostu włosów, jak również ich wzmocnienie. Zabiegi te zajmują ważne miejsce w rozwiązaniu problemu, jakim dla wielu osób jest nadmierne wypadanie włosów i łysienie, stanowiące źródło kompleksów oraz niezadowolenia z własnego […]

Czytaj dalej
Domowe sposoby na opuchlizne
Zdrowie

Domowe sposoby na opuchliznę

Opuchlizna może pojawiać się z różnych przyczyn. Często występuje na stopach, na przykład w wyniku zmęczenia. Pojawia się także w przypadku różnych urazów i stłuczeń. Czasem wskazuje także na dużo poważniejsze problemy ze zdrowiem. Szybką ulgę przyniosą domowe sposoby na opuchliznę. Jest to mało przyjemny problem, który nie wygląda zbyt estetycznie. Dlatego warto sięgnąć po […]

Czytaj dalej
ujędrnianie ciała i redukcja zmarszczek technologia HIFU
Zdrowie

Ultraformer III HIFU – nowoczesny zabieg na twarz i ciało

Ultraformer III Hifu jest innowacyjnym urządzeniem do przeprowadzania bezinwazyjnych zabiegów liftingu, które dotyczą twarzy oraz pozostałych części ciała. Jest to urządzenie, które dzięki specjalnej głowicy, emitującej fale ultradźwiękowe, przebudowuje strukkturę skóry, pozostawiając ją zregenerowaną, napiętą i gładką. Każdy pacjent, który poddaje się zabiegowi tego liftingu bez skalpela, po maksymalnie 3 miesiącach uzyskuje pożądany efekt. Jak […]

Czytaj dalej