Domowe sposoby na opuchliznę

Domowe sposoby na opuchlizne

Opuchlizna może pojawiać się z różnych przyczyn. Często występuje na stopach, na przykład w wyniku zmęczenia. Pojawia się także w przypadku różnych urazów i stłuczeń. Czasem wskazuje także na dużo poważniejsze problemy ze zdrowiem.

Szybką ulgę przyniosą domowe sposoby na opuchliznę. Jest to mało przyjemny problem, który nie wygląda zbyt estetycznie. Dlatego warto sięgnąć po proste metody, pozwalające na szybsze pozbycie się opuchlizny.

Tradycyjnym i sprawdzonym rozwiązaniem stosowanym w przypadku takich dolegliwości są okłady z kapusty. Świeże liście tej rośliny należy oczyścić z grubych włókien i następnie rozbić na miazgę, dopóki nie puszczą soku. Tak przygotowane liście przykłada się na skórę i obwiązuje bandażem. Okład należy zmienić po pół godzinie. Kuracja jest naturalna i można ją powtarzać wiele razy, aż do osiągnięcia poprawy. Alternatywą jest także kąpiel w wywarze przygotowanym z tej rośliny. Kapusta przynosi ulgę w przypadku wielu różnych problemów. Stosuje się ją na opuchliznę spowodowaną tłuczeniami i urazami, a także na zmęczone nogi. Przynosi ulgę w przypadku obrzmienia spowodowanego stanami zapalnymi żył, można ją również stosować na stawy i kręgosłup.

Prosty, domowy sposób na opuchliznę to ocet winny, który również stosuje się miejscowo. Ocet należy wymieszać w takich samych proporcjach z wodą. W miksturze zanurza się bandaż lub ręcznik. Tak przygotowany okład przykłada się na około 10 minut. Można na zmianę stosować okłady zimne i ciepłe.

Jak pozbyć się opuchlizny przy pomocy ziół? W przypadku obrzęku poleca się miksturę przygotowywaną z anyżu i melasy. Można także sięgnąć po inne sprawdzone zioła, pomocne w przypadku takich dolegliwości. Zaleca się między innymi przyjmowanie mniszka lekarskiego, który działa moczopędnie, a także poprawia pracę nerek i wątroby. Owoc jałowca to kolejna moczopędna roślina, pomagająca w skutecznym usuwaniu nadmiaru płynu gromadzącego się w organizmie. W przypadku problemów z krążeniem pomoże głóg, który wpływa również na ciśnienie krwi oraz pracę układu nerwowego.

Osoby, które mają problemy z opuchlizną nóg, powinny zatroszczyć się o poprawę krążenia. W tym celu należy unikać długiego siedzenia bez ruchu w tej samej pozycji. W przypadku wykonywania siedzącej pracy, warto do czasu do czasu wykonać proste ćwiczenia, polegające na poruszaniu stopami. Po powrocie do domu trzeba natomiast przez jakiś czas odpoczywać w pozycji z uniesionymi nogami. Stopy powinny znajdować się powyżej poziomu serca. Pomocne może być także noszenie uciskowych pończoch lub skarpetek. Wywierają one nacisk na nogi, który w naturalny sposób poprawia krążenie oraz umożliwia bardziej skuteczne odprowadzanie płynów gromadzących się w kończynach.

Warto pamiętać, że czasem opuchlizna to także objaw dużo poważniejszych problemów ze zdrowiem. Dlatego jeśli stosowanie domowych metod nie przynosi poprawy, warto udać się do lekarza i wykonać podstawowe badania. Powracające obrzęki mogą być na przykład symptomem nieprawidłowej pracy nerek.

One thought on “Domowe sposoby na opuchliznę”

  1. To zależy na jaką. Domowe sposoby na opuchliznę trzeba by podzielić, bo może być opuchlizna od uderzenia, albo i pod oczami z niewyspania. Czasami twarz puchnie też z powodu chorób, które nie dają praktycznie żadnych innych objawów. Naprawdę opuchlizny nie powinno się lekceważyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

odżywianie skóry głowy
LifeStyle Zdrowie

Zabiegi kosmetyczne na wzmocnienie włosów

Odpowiednia pielęgnacja skóry głowy niezwykle istotna dla osób w każdym wieku. W bogatej ofercie zabiegów kosmetycznych i dermatologicznych można znaleźć metody umożliwiające zarówno przyspieszenie porostu włosów, jak również ich wzmocnienie. Zabiegi te zajmują ważne miejsce w rozwiązaniu problemu, jakim dla wielu osób jest nadmierne wypadanie włosów i łysienie, stanowiące źródło kompleksów oraz niezadowolenia z własnego […]

Czytaj dalej
ujędrnianie ciała i redukcja zmarszczek technologia HIFU
Zdrowie

Ultraformer III HIFU – nowoczesny zabieg na twarz i ciało

Ultraformer III Hifu jest innowacyjnym urządzeniem do przeprowadzania bezinwazyjnych zabiegów liftingu, które dotyczą twarzy oraz pozostałych części ciała. Jest to urządzenie, które dzięki specjalnej głowicy, emitującej fale ultradźwiękowe, przebudowuje strukkturę skóry, pozostawiając ją zregenerowaną, napiętą i gładką. Każdy pacjent, który poddaje się zabiegowi tego liftingu bez skalpela, po maksymalnie 3 miesiącach uzyskuje pożądany efekt. Jak […]

Czytaj dalej
Depilacja pleców
Zdrowie

Skuteczna depilacja pleców

W dzisiejszych czasach jest dużo opcji, jeśli mamy na myśli dbanie o siebie i o swój wizerunek. Przywiązywana jest do tego coraz większa uwaga. Pojawiają się coraz to nowsze technologie, pozwalające na skuteczniejsze działanie. Depilacja, bo o tym mowa wkracza w nowy okres. Depilacja klasycznymi metodami takimi jak maszynka jednorazowa czy maszynka elektryczna odchodzi powoli […]

Czytaj dalej