Zabiegi kosmetyczne na wzmocnienie włosów

odżywianie skóry głowy

Odpowiednia pielęgnacja skóry głowy niezwykle istotna dla osób w każdym wieku. W bogatej ofercie zabiegów kosmetycznych i dermatologicznych można znaleźć metody umożliwiające zarówno przyspieszenie porostu włosów, jak również ich wzmocnienie. Zabiegi te zajmują ważne miejsce w rozwiązaniu problemu, jakim dla wielu osób jest nadmierne wypadanie włosów i łysienie, stanowiące źródło kompleksów oraz niezadowolenia z własnego wyglądu. Każdy, komu zależy na tym, aby wzmocnić włosy, powinien zastanowić się nad zastosowaniem profesjonalnej terapii z wykorzystaniem najnowszych dostępnych technik.

Wiele klinik oferuje darmowe konsultacje, pozwalające nam na bezpłatne zdiagnozowanie i dobór zabiegu. Wśród nich znajdziemy między innymi:

Badanie Trichogram i Trichoskopia

W leczeniu wypadania włosów ważna jest prawidłowa diagnoza, a zatem określenie przyczyny problemu. Trichoskopia jest badaniem polegającym na obejrzeniu skóry głowy oraz włosów w dużym powiększeniu. Wykonane w trakcie badania zdjęcia są następnie przesyłane do analizy laboratoryjnej, co pozwala na ocenę stanu skóry i włosów oraz dobranie najlepszej metody na wzmocnienie włosów. Trichogram natomiast polega na pobraniu próbki składającej się z włosów oraz ich cebulek. Badaniu są poddawane przede wszystkim cebulki włosów. Interpretacja uzyskanych wyników pozwala na dobranie odpowiedniej terapii na wzmocnienie cebulek włosów.

Dermapen/Mezopen

Jest to zabieg polegający na wprowadzeniu składników aktywnych bezpośrednio do skóry za pomocą mikroskopijnych nakłuć. Głębokość nakłuć można dostosować do potrzeb pacjenta. Ten zabieg na wzmocnienie włosów jest całkowicie bezbolesny, a w efekcie odżywia skórę głowy i przyspiesza wzrost włosów.

Mezoterapia igłowa osoczem

W zabiegu stosuje się mikronakłucia w celu wprowadzenia osocza do skóry właściwej wykorzystując w tym celu bardzo cienkie igły. Osocze jest pobierane z krwi pacjenta, a następnie wstrzykiwane w odpowiednie miejsca na skórze głowy. Efektem jest pobudzenie cebulek do wytwarzania nowych włosów. Włosy, które odrastają stają się silniejsze, ponadto z jednej cebulki wyrasta więcej niż jeden włos, co wpływa na zwiększenie objętości włosów.

Mezoterapia igłowa koktajlem witaminowym

Zabieg jest bardzo podobny do poprzedniego z tą różnicą jednak, że zamiast osocza podaje się specjalnie przygotowane w tym celu preparaty zawierające witaminy i minerały mające za zadanie odżywić skórę i pobudzić cebulki do wytwarzania włosów. W efekcie włosy stają się mocniejsze, a proces wypadania włosów zostaje zahamowany.

Domowe sposoby na wzmocnienie włosów i ich pielęgnację

Aby zabiegi pielęgnacyjne na włosy i skórę głowy odniosły pożądany rezultat, należy zadbać również o codzienną pielęgnację skóry głowy i włosów. Jak wzmocnić włosy? Zaleca się stosowanie naturalnych kosmetyków posiadających jak najmniej chemicznych składników oraz unikanie suszarek i lokówek do włosów. Ważne jest również, aby zastanowić się, jak wzmocnić cebulki włosów, ponieważ liczy się stan całego organizmu, który ma na nie wpływ, zatem powinno się stosować zróżnicowaną dietę oraz unikać stresu. Kompleksowe dbanie o włosy w połączeniu z zabiegami może w ten sposób przynieść najlepsze efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zmarszczki pod oczami
LifeStyle

Krem na zmarszczki – skuteczny sposób na jędrną i gładką cerę

Twarz bez śladu zmarszczek to marzenie każdej osoby i wciąż nieprzemijający trend. Jeśli chcemy zachować ją jak najdłużej, krem przeciwzmarszczkowy powinien stać się obowiązkowym elementem naszej codziennej pielęgnacji. Nie czekajmy, aż na naszej twarzy pojawią się wyraźne zmarszczki. Po ok. 25 roku życia znacznie spada produkcja kolagenu w naszej skórze, dlatego też krem przeciwzmarszczkowy powinni […]

Czytaj dalej
depilacja laserowa vectus
LifeStyle

Depilacja Laserowa Gdynia – Gdzie? Dla kogo? Jak się przygotować?

Depilacja laserowa jest szczególnie zalecana osobom, dla których tradycyjne metody depilacji są zbyt inwazyjne. Bardzo często uskarżają się one na bolesne wrastanie włosków czy wręcz tworzenie się stanów zapalnych. Tymczasem zabieg depilacji laserem całkowicie nieinwazyjnie usuwa prawie całkowicie owłosienie z miejsc poddanych zabiegowi. I mimo, że zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie, by uzyskać 100% efekt, po […]

Czytaj dalej
idealny biust
LifeStyle

Krem powiększający do biustu – czym jest? Jak działa? Jaki wybrać?

Czym jest krem ujędrniający do biustu? Czy to kolejny wymysł przemysłu farmaceutycznego, stworzony by zarobić na płci pięknej? Dziś przedstawimy cały temat, który został przez nas dogłębnie przeanalizowany. Kremy na powiększenie biustu naprawdę istnieją. I co najważniejsze-są skuteczne i zapewniają trwały efekt.

Czytaj dalej