Objawy chlamydii

Chlamydia objawy

Bakterie chlamydii, gdy znajdą się w organizmie, mogą wywołać bardzo groźne schorzenie, zwane chlamydiozą. Daje ono wiele różnych objawów. Część z nich występuje także w przypadku innych jednostek chorobowych, stąd chlamydioza stosunkowo często nie jest pierwszą diagnozą w trakcie przeprowadzania badania w gabinecie lekarskim. Objawy chlamydii nieco różnią się u kobiet i u mężczyzn. Niezależnie od ich pojawienia się, warto jest udać się do lekarza, który po przeprowadzeniu odpowiednich testów, będzie mógł określić na jaką jednostkę chorobową pacjent powinien się leczyć.

Objawy chlamydii u mężczyzn

Jeśli chodzi o objawy chlamydii u mężczyzn, zalicza się do nich głównie pieczenie w trakcie oddawania moczu oraz wydzielinę ropną lub śluzową, wydobywającą się z cewki moczowej, połączoną z obrzękiem jąder. Oprócz tego, mężczyźni homoseksualni mogą także uskarżać się na stany zapalne w okolicy odbytu. Wynika to z faktu, że mężczyźni zapadają najczęściej na chlamydiozę w wyniku ryzykownych zachowań seksualnych, związanych z brakiem stosowania odpowiednich środków zabezpieczających w postaci chociażby prezerwatyw.

Objawy chlamydii u kobiet

Jak objawia się chlamydia u kobiet? Atakuje ona głównie okolice narządów płciowych. Kobiety dotknięte chlamydiozą skarżą się na nasilone krwawienia z pochwy, które mogą pojawiać się także między miesiączkami oraz po stosunku, częste bóle w podbrzuszu, a także upławy występujące zazwyczaj około 2 tygodni po zakażeniu bakterią chlamydii. Oprócz tego chlamydioza u kobiet jest związana również z bólem oraz pieczeniem w trakcie oddawania moczu. Często objawy chlamydiozy mylone są z wieloma innymi chorobami wenerycznymi, stąd konieczna jest wizyta u lekarza, która rozwieje wątpliwości.

Objawy chlamydii u osób dorosłych obu płci

Niezależnie od płci, chlamydia może dawać szereg innych objawów. Wśród nich najczęściej wymienia się bóle stawów i zapalenia gardła, ale może wystąpić także zapalenie spojówek czy nawet gorączka. To, jakie objawy wystąpią u danej osoby, jest związane ze szczepem bakterii, które ją zaatakowały, jak i z indywidualnymi cechami organizmu.

Objawy chlamydii u dzieci

Chlamydia objawy zupełnie inne daje wśród dzieci, które zaraziły się nią drogą kropelkową. Przypominają one do złudzenia przeziębienie lub anginę. Dzieci zarażone bakterią chlamydii najczęściej uskarżają się na uporczywy, napadowy i jednocześnie suchy kaszel, a także na ból i pieczenie w gardle.

Chlamydia a brak objawów

Zdarza się, że chlamydia w ogóle nie daje żadnych objawów. Dlatego w przypadku kontaktu z osobą, która cierpi na takie schorzenie, warto jest wykonać badanie, które będzie w stanie potwierdzić lub wykluczyć zachorowanie na chlamydiozę. Dobrym pomysłem może być także wykonania badań profilaktycznych dziecka przez rodziców, którzy mieli do czynienia z chlamydiozą. Brak profilaktyki może mieć bardzo przykre konsekwencje, także związane z niepłodnością u kobiet i mężczyzn, a u samych kobiet ze zwiększonym ryzykiem poronień oraz przedwczesnych porodów.

2 thoughts on “Objawy chlamydii

  1. Po latach małżeństwa okazało się, że mój mąż jest bezpłodny. Czasem opowiada o wybrykach ze swojej młodości, jak się jeszcze nie znaliśmy. Czy może być tak, że powodem była chlamydia, a może jeszcze ją ma i cały czas nie powinnam być spokojna o to czy też nie jestem zarażona? Chociaż żadnych objawów nie mam.

  2. Przede wszystkim musisz jak najszybciej się przebadać, żeby sprawdzić czy też chlamydia jest Twoim gościem. Bo może przebiegać bezobjawowo i wcale nie musisz wiedzieć, że też jesteś zainfekowana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Chlamydia pneumoniae
Chlamydia

Leczenie naturalne chlamydia pneumoniae

Chociaż w leczeniu chlamydia pneumoniae stosuje się głównie środki leczenia farmakologicznego w postaci antybiotyków, dużą rolę odgrywają także naturalne metody leczenia. Doskonale wspierają one antybiotykoterapię. Korzystanie z nich może przyczynić się nie tylko do znacznie szybszego pozbycia się bakterii chlamydii z organizmu, ale także do poprawy ogólnego samopoczucia i szybszej regeneracji po zakończeniu leczenia.

Czytaj dalej
Chlamydia leczenie
Chlamydia

Leczenie chlamydii

Chlamydioza to schorzenie, do zakażenia którym dochodzi głównie drogą płciową, chociaż zdarzają się także przypadki zakażenia bakterią chlamydii dziecka przez jego matkę. Leczenie chlamydii nie jest zbyt skomplikowane o ile w odpowiedni sposób zareaguje się na sygnały wysyłane przez organizm. Szybkie wykrycie chlamydiozy pozwala na równie szybkie jej zlikwidowanie oraz ograniczenie ryzyka związanych z nią […]

Czytaj dalej
Chlamydia w gardle
Chlamydia

Chlamydia w gardle

Chlamydia trachomatis to najczęstsza bakteria przenoszona drogą płciową. Na zakażenie w szczególności narażone są młode osoby aktywne seksualnie, często zmieniające partnerów i nie stosujące prezerwatyw. Dużej liczbie zakażeń sprzyja bezobjawowy charakter infekcji. Początkowo brak jest objawów ze strony układu moczowo-płciowego, mimo obecności bakterii i możliwości zakażania kolejnych partnerów seksualnych. Dopiero gdy pojawią się charakterystyczne objawy […]

Czytaj dalej