Leczenie chlamydii

Chlamydia leczenie

Chlamydioza to schorzenie, do zakażenia którym dochodzi głównie drogą płciową, chociaż zdarzają się także przypadki zakażenia bakterią chlamydii dziecka przez jego matkę. Leczenie chlamydii nie jest zbyt skomplikowane o ile w odpowiedni sposób zareaguje się na sygnały wysyłane przez organizm. Szybkie wykrycie chlamydiozy pozwala na równie szybkie jej zlikwidowanie oraz ograniczenie ryzyka związanych z nią powikłań.

Jak diagnozowana jest chlamydioza?

Nie warto jest podejmować prób samodzielnego diagnozowania chlamydiozy, ze względu na brak odpowiedniego sprzętu i narzędzi, które są dostępne w gabinetach lekarskich lub w laboratoriach. Chlamydioza może być zdiagnozowana przez lekarza na podstawie wywiadu z pacjentem oraz wykonania różnego rodzaju testów. Najczęściej badany jest w takim przypadku wymaz z szyjki macicy lub z cewki moczowej, choć zdarza się także, że badana jest również krew pacjenta. To drugie badanie jest wykonywane pod kątem obecności we krwi przeciwciał IgM oraz IgG. Wiąże się ono jednak z koniecznością poniesienia dodatkowej opłaty.

Antybiotykoterapia przy chlamydii

Leczenie chlamydii skupia się głównie na stosowaniu odpowiednich antybiotyków. Najczęściej w przypadku zachorowania na chlamydiozę stosuje się takie antybiotyki, jak doksycyklina oraz azithromycina. Antybiotykoterapia przy chlamydii trwa około 2 tygodni.

Niezwykle istotne jest, by stosowanie antybiotyków obejmowało obu partnerów seksualnych. Tylko w ten sposób można uniknąć sytuacji, w której chlamydioza powróci. Chlamydioza zwykle nie wymaga hospitalizacji. Profilaktycznie do szpitala są wysyłane jedynie cierpiące na to schorzenie kobiety w ciąży. Takie działanie jest konieczne dla celów ochrony życia nienarodzonego jeszcze dziecka.

Naturalne metody leczenia chlamydii

Istnieje wiele naturalnych metod leczenia chlamydii. Doskonale wspomagają one antybiotykoterapię, chociaż nie powinno się wówczas z niej rezygnować. W pierwszej kolejności wśród naturalnych specyfików warto jest wymienić bogaty w witaminy B, C i różne inne mikroelementy czosnek. Doskonale sprawdza się on w czystej formie, bez zbędnej obróbki termicznej, która pozbawia go skuteczności w leczeniu chlamydii. Wśród innych, naturalnych metod leczenia chlamydiozy, warto jest wyróżnić ziołolecznictwo. Jak się leczy chlamydię za pomocą ziół i roślin? Można przygotowywać z nich płukanki (np. z gorzkinka kanadyjskiego), napary (z szałwii) lub herbaty (np. herbata z jeżówki).

Chlamydia a powikłania

Nieodpowiednie leczenie lub brak jakiejkolwiek reakcji na pierwsze objawy chlamydiozy może zakończyć się bardzo groźnymi powikłaniami dla organizmu. Wśród nich można wyróżnić przede wszystkim zapalenie cewki moczowej, zapalenie jajowodów, a także różnego rodzaju bóle oraz zapalenie stawów. Bardzo często chlamydioza powoduje także osłabienie ogólnej odporności organizmu, astmę i alergie. Bywa, że zakażenie bakterią chlamydii jest powodem bezpłodności. Dlatego tak ważna jest odpowiednio szybka reakcja na niepokojące sygnały ze strony organizmu.

5 thoughts on “Leczenie chlamydii

 1. Leczenie chlamydii jest szybkie i łatwe. Wystarczyły dwa tygodnie antybiotyku, żeby po chorobie nie było najmniejszego śladu. Fakt, że nie wiem czy nie wróci, bo nie mam najmniejszego pojęcia od kogo się zaraziłem (ale mam pewne podejrzenia), ale to już całkowicie inna sprawa.

 2. Leki na chlamydię przede wszystkim trzeba brać we dwójkę. Nie ma na co czekać i trzeba jak najszybciej poinformować partnera czy partnerkę, że chlamydia może dotyczyć nie tylko osoby, u której już są objawy. Samo zakażenie na początku jest całkowicie bezbolesne i jak wtedy się zacznie leczenie chlamydii to bardzo możliwe, że żadne odczuwalne objawy w ogólne nie zdążą wystąpić. Taki bonus dla uczciwych!

 3. Dostałam antybiotyk dokładnie dwie sztuki i mam zrobić następne badania po 6tyg żeby sprawdzić czy wszystko Ok
  I chyba nigdy już nie „zaszaleje” bez gumek
  zaopatrzam się w te bez latexu bo chyba mam na nie uczulenie
  Nigdy żadnych objawów nie miałam poszłam tylko się upewnić ze jestem zdrowa a tu bomba bo dwa razy się przespałam z gośćmi bez gumki i trafiłam niestety
  Nie wiem czy powinnam zrobić dodatkowe badania jak sprawdzić czy moje narządy rodne są Ok ? Badania dodatkowe krwi ? Czy ginekologiczne ?

 4. Nieprawda, leczenie chlamydii nie jest ani proste ani szybkie. Standardowe leczenie trwa 21 dni, ale to zwykle za krótko. Lekarz, który zna się na rzeczy zaleci 3 miesiące antybiotyków i będzie trzymał kciuki żeby się udało. Rozumiem, że upowszechnianie informacji o krótkim leczeniu ma służyć temu, żeby ludzie chętniej się badali.

 5. Ja mam przerozne dolegliwosci ktore wskazują że mam chlamydia.zaczelo się od problemów z oczami okulista stwierdził że to CHLSMYDIA.Bralam różnego rodzaju krople i nic nie pomogły w każdym razie na krótko
  Potem przewlekłe zapalenie cewki moczowej jeszcze wcześniej opryszczka na genitaliach.Bole krocza miednicy stawów biodrowych bóle głowy zatok wciąż dalsze problemy z oczami bezsenność nerwowość brak koncentracji energii siły.Rano wstaje nie wyspana zmęczona z bólem glowy.Czy to lekarzowi nie wystarczy aby z zdiagnozować że to CHLAMYDIA.bralam mnóstwo różnych leków na każdą pojedynczą dolegliwość i mam już dosyć
  Czy lekarz nie może przepisać antybitykoterapi na dwa tyg.i z głowy.Bez wykonywania jakichkolwiek testów można stwierdzić że męczy mnie to świństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Chlamydia objawy
Chlamydia

Objawy chlamydii

Bakterie chlamydii, gdy znajdą się w organizmie, mogą wywołać bardzo groźne schorzenie, zwane chlamydiozą. Daje ono wiele różnych objawów. Część z nich występuje także w przypadku innych jednostek chorobowych, stąd chlamydioza stosunkowo często nie jest pierwszą diagnozą w trakcie przeprowadzania badania w gabinecie lekarskim. Objawy chlamydii nieco różnią się u kobiet i u mężczyzn. Niezależnie […]

Czytaj dalej
Chlamydia pneumoniae
Chlamydia

Leczenie naturalne chlamydia pneumoniae

Chociaż w leczeniu chlamydia pneumoniae stosuje się głównie środki leczenia farmakologicznego w postaci antybiotyków, dużą rolę odgrywają także naturalne metody leczenia. Doskonale wspierają one antybiotykoterapię. Korzystanie z nich może przyczynić się nie tylko do znacznie szybszego pozbycia się bakterii chlamydii z organizmu, ale także do poprawy ogólnego samopoczucia i szybszej regeneracji po zakończeniu leczenia.

Czytaj dalej
Chlamydia w gardle
Chlamydia

Chlamydia w gardle

Chlamydia trachomatis to najczęstsza bakteria przenoszona drogą płciową. Na zakażenie w szczególności narażone są młode osoby aktywne seksualnie, często zmieniające partnerów i nie stosujące prezerwatyw. Dużej liczbie zakażeń sprzyja bezobjawowy charakter infekcji. Początkowo brak jest objawów ze strony układu moczowo-płciowego, mimo obecności bakterii i możliwości zakażania kolejnych partnerów seksualnych. Dopiero gdy pojawią się charakterystyczne objawy […]

Czytaj dalej