Depilacja laserowa – zalety, pielęgnacja, wskazówki do zabiegu

Depilacja laserowa ciała.

Depilacja laserowa to szansa na podwyższenie jakości życia i pokonanie hirsutyzmu. Jeśli ktoś zmaga się z nadmiernym owłosieniem, szybka i bezpieczna depilacja laserowa całkowicie wygładzi ciało. To też dobre rozwiązanie dla każdego kto chce czuć pełną swobodę przez 24 godziny na dobę.

Co różni depilację laserową i depilację IPL?
Laserowa depilacja Depilacja metodą IPL
Sposób działania Laser emituje skupioną wiązkę światła o precyzyjnej długości. Działa wybiórczo na włosy (a nie na skórę), co oznacza większe bezpieczeństwo oraz maksymalną skuteczność. Spektrum fal świetlnych o różnorodnej długości. Urządzenie nie działa selektywnie na włosy, ale również na otaczające tkanki.
Skuteczność Po kilku zabiegach (6-8) włoski zostają usunięte w sposób trwały. Depilacja IPL osłabia włosy, ale ich nie niszczy. Dlatego włoski w końcu odrastają.
Liczba zabiegów Od 4 do 8 zabiegów Od 10 do 20 zabiegów
Powtarzalność zabiegów Zasadniczo co 4 do 6 tygodni (dla większości obszarów skóry). W przypadku depilacji pleców – należy ją powtarzać co 10 tygodni. Depilację IPL zaleca się powtarzać co 2 tygodnie, w przypadku domowych urządzeń nawet raz na tydzień.

DEPILACJA LASEROWA – OPINIE O ZALETACH I WADACH

Opinie o depilacji laserowej są w głównej mierze pozytywne, ponieważ efektem jest trwałe usunięcie owłosienia. Pacjenci cieszą się już po pierwszej wizycie w gabinecie, po której okazuje się, że laser działa i komórki macierzyste włosów zostały zniszczone. Wszystko przebiega sprawnie i komfortowo, co świadczy o rozwoju technologicznym i jednocześnie pełnym profesjonalizmie ekspertów. Depilacja laserowa ma też jednak minusy – wymaga powtórzeń. Nie są one ostatecznie uciążliwe, ponieważ wykonuje się je tylko ok. 4 razy w odstępach kilku tygodni lub nawet miesięcy.

Warto pamiętać, by w ramach przygotowania zbadać swój stan zdrowia, a tydzień przed zabiegiem zrezygnować z leków fotoalergicznych i fototoksycznych i ziołowych herbat (szczególnie z dziurawca). Na 1 dzień przez laserowym usunięciem włosów, golimy się jednorazową maszynką – jej też używamy praktycznie przez cały poprzedzający zabieg miesiąc. Nie stosujemy w tym czasie żadnych innych metod.

DEPILACJA LASEROWA PACH – JAK DBAĆ O SKÓRĘ PO ZABIEGU?Depilacja laserowa pach.

Depilacja laserowa pach jest bardzo krótka, bo trwa ok. 5 minut.

 • po wyjściu z gabinetu trzeba jednak zadbać o ostrożność i na kilka dni zrezygnować ze stosowania dezodorantów i antyperspirantów.
 • niewskazane są również intensywne ćwiczenia fizyczne, treningi na siłowni i wszelkie aktywności, które wydzielają pot i mogą spowodować otarcia.
 • dodatkowo dbamy o nawilżenie, najlepiej naturalnymi kosmetykami.

Po odbyciu depilacji laserowej unikamy:

 • sauny,
 • solarium,
 • chlorowanej wody w basenie,
 • gorących kąpieli

Depilacja laserowa Gdańsk – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

LASER DO DEPILACJI VECTUS GWARANCJĄ BEZPIECZEŃSTWA

Najpopularniejszy, bezpieczny i wysokiej jakości sprzęt usuwający owłosienie to laser do depilacji Vectus. Każdy kto jest zdrowy może z niego skorzystać i cieszyć się efektem technologii Skintel, Advanced Contact Cooling i Photon Recycling. Te trzy opcje tworzą razem wyjątkowy system, który dba o indywidualne dostosowanie parametrów, chłodzenie ciała i ponowne wykorzystywanie odbijanego od skóry światła.

Certyfikat FDA potwierdza skuteczność lasera. Niestety depilacja laserowa przeciwwskazania umieszcza w obrębie chorób i dolegliwości skórnych, które są dosyć częste. Dlatego przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem. Wszystkie zmiany zapalne muszą być wykluczone. Problemowa będzie także zbyt szorstka i sucha skóra. Laserowa depilacja planowana przez kobiety w ciąży również musi zostać odłożona na późniejszy termin – nie tylko po urodzeniu dziecka, ale także zakończeniu okresu laktacji.

WRASTAJĄCE WŁOSKI OBNIŻAJĄ PEWNOŚĆ SIEBIEDepilacja laserowa pach.

Częstym problemem klasycznych metod golenia są wrastające włoski. Używanie jednorazowych maszynek, depilatorów elektrycznych, a także plastrów i wosku, wysuszają i pogrubiają naskórek. Włosy, które chciałyby naturalnie wyrosnąć, nie przebijają się przed warstwy skórne i zaczynają się skręcać. To skręcenie obserwujemy pod postacią czarnych kółek.

Jest to u niektórych osób stale nawracający mankament estetyczny, który obniża pewność siebie, poczucie atrakcyjności i chęć do jakichkolwiek działań. Standardowa depilacja nie kończy się komfortem, ale troską o niwelowanie wrastających włosków. Odpowiedzią na te sytuacje jest więc depilacja laserowa, której wykonanie powoduje, że nie trzeba już ponownie sięgać po maszynki.

CZY DEPILACJA LASEROWA BOLI? CZY DOSTANĘ ZNIECZULENIE?

„Największy dyskomfort może wywołać depilacja laserowa bikini ze względu na naturalną, wysoką wrażliwość tego obszaru.” – mówi Karolina Raszeja, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Każdy pacjent ustosunkowuje się inaczej do kwestii tego czy depilacja laserowa boli. Dzieje się tak głównie dlatego, że człowiek ma swój indywidualny próg bólowy. U większości reakcje bólowe są minimalne i bardziej określa się je hasłem dyskomfortu.

Depilacja laserowa jest przeprowadzana na zdrowej skórze, co minimalizuje wszystkie nieprzyjemne reakcje. Gdyby dokuczało nam np. zapalenie mieszków włosowych i różne nieprzebadane zmiany, działanie lasera mogłoby zdecydowanie szkodzić i boleć. W rzeczywistości jednak taka sytuacja nie ma racji bytu, dlatego nie trzeba obawiać się nawet braku znieczulenia – nie jest podawane.

4 thoughts on “Depilacja laserowa – zalety, pielęgnacja, wskazówki do zabiegu

 1. O tak! po depilacji laserowej zdecydowanie mam problem z zaczerwianiami i krostkami na ciele z głowy ^^. Super sprawa. Polecam serdecznie.

 2. Depilacja laserowa jest bardzo skuteczna, ale za to bardzo droga. Mnie obecnie nie stać na taki zabieg. Tym bardziej, że wymaga ona kilku serii ;/

 3. Ja sobie depilowałem dół pleców w Clinica Cosmetologica w Gdańsku i również jestem zadowolony 🙂

 4. niestety nie mogłam odbyć zabiegu depilacji laserowej z powodu trądziku. Trochę mnie to zdołowało, ale już się z tym pogodziłam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

odżywianie skóry głowy
LifeStyle Zdrowie

Zabiegi kosmetyczne na wzmocnienie włosów

Odpowiednia pielęgnacja skóry głowy niezwykle istotna dla osób w każdym wieku. W bogatej ofercie zabiegów kosmetycznych i dermatologicznych można znaleźć metody umożliwiające zarówno przyspieszenie porostu włosów, jak również ich wzmocnienie. Zabiegi te zajmują ważne miejsce w rozwiązaniu problemu, jakim dla wielu osób jest nadmierne wypadanie włosów i łysienie, stanowiące źródło kompleksów oraz niezadowolenia z własnego […]

Czytaj dalej
Domowe sposoby na opuchlizne
Zdrowie

Domowe sposoby na opuchliznę

Opuchlizna może pojawiać się z różnych przyczyn. Często występuje na stopach, na przykład w wyniku zmęczenia. Pojawia się także w przypadku różnych urazów i stłuczeń. Czasem wskazuje także na dużo poważniejsze problemy ze zdrowiem. Szybką ulgę przyniosą domowe sposoby na opuchliznę. Jest to mało przyjemny problem, który nie wygląda zbyt estetycznie. Dlatego warto sięgnąć po […]

Czytaj dalej
ujędrnianie ciała i redukcja zmarszczek technologia HIFU
Zdrowie

Ultraformer III HIFU – nowoczesny zabieg na twarz i ciało

Ultraformer III Hifu jest innowacyjnym urządzeniem do przeprowadzania bezinwazyjnych zabiegów liftingu, które dotyczą twarzy oraz pozostałych części ciała. Jest to urządzenie, które dzięki specjalnej głowicy, emitującej fale ultradźwiękowe, przebudowuje strukkturę skóry, pozostawiając ją zregenerowaną, napiętą i gładką. Każdy pacjent, który poddaje się zabiegowi tego liftingu bez skalpela, po maksymalnie 3 miesiącach uzyskuje pożądany efekt. Jak […]

Czytaj dalej