Depilacja laserowa jako odpowiedź na obecne trendy w modzie

Depilacja laserowa to zabieg, podczas którego następuje usuwanie włosów laserem w miejscach, gdzie są one niepożądane. Obecna moda przewiduje, że piękno zawiera się między innymi w idealnie gładkiej skórze, dlatego też usuwanie owłosienia laserem zyskuje coraz większą popularność zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn.

Depilacja laserowa, jak się przygotować do zabiegu?

Do przeprowadzenia działania jakim jest trwała depilacja powinno przygotować się w odpowiedni sposób. Wśród zaleceń do których należy się zastosować znajdują się między innymi:

 • kilka tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania się;
 • kilka tygodni przez zabiegiem powinno się także zrezygnować z solarium;
 • powinno się także zaprzestać stosowania środków samoopalających przed wykonaniem zabiegu jakim jest depilacja laserowa. Efekty w takim przypadku mogłyby być niezadowalające.
 • przed zabiegiem należy odstawić środku doustne oraz maści, które zawierają w składzie retinoidy;
 • ciało przed wykonaniem depilacji laserem powinno nie być depilowane przynajmniej przez miesiąc;
 • ważnym jest także, aby przed zabiegiem, wyeliminować z diety niektóre zioła, między innymi takie jak dziurawiec czy nagietek.

Laserowa depilacja w Gdyni (a o niej więcej tu: http://vectusgdynia.pl/dlaczego-laser-vectus/) zdobywa coraz większą popularność wśród pacjentów. Moda na gładkie ciało opanowała niemal cały świat, a więc warto podarować sobie komfort jaki ze sobą niesie. Depilacja laserowa, opinie na jej temat są jednoznaczne. Zarówno kobiety jak i mężczyźni są z nich zadowoleni. Wielu pacjentów przyznaje, że poddanie ciała zabiegowy było jedną z najlepszych decyzji w ich życiu i bez cienia wątpliwości zdecydowali by się na niego kolejny raz. Czy depilacja laserowa boli? Nie, osoby wrażliwe na ból mogą być spokojne – zabieg jest zupełnie bezbolesny.

Depilacja laserowa, ile zabiegów należy wykonać aby efekt był trwały?

Już po pierwszej sesji można cieszyć się gładką skórą w wybranej przez siebie partii ciała, warto jednak powtórzyć zabieg aby skutki były widoczne nawet przez kilka lat. Taki efekt można uzyskać już po trzech, niekiedy czterech wizytach w gabinecie kosmetycznym.

Depilacja laserowa, cena wykonania zabiegu

Depilacja laserowa, koszt uzależniony jest od części ciała, na jakiej ma być ona przeprowadzona. Kwoty rozpoczynają się od 100 zł jeśli chodzi o usunięcie irytującego wąsika, a kończą na 700-900 zł w przypadku nóg lub okolic bikini. Zakres cenowy jest więc dość rozległy dla zabiegu jakim jest laserowa depilacja. Cena jednak tak naprawdę nie jest wysoka w żadnym wypadku, ponieważ stanowi ona inwestycję na lata.

Depilacja laserowa, a ciąża – czy można przeprowadzić zabieg?

Depilacja laserowa w ciąży jest niedozwolona, zabieg będzie można wykonać dopiero po porodzie.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania, czyli kiedy przeprowadzenie jej nie jest możliwe.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej to między innymi:

 • świeża opalenizna;
 • ciąża;
 • nowotwory;
 • aktywne infekcje wirusowe oraz bakteryjne;
 • grzybica miejsc, w których ma być przeprowadzona depilacja laserowa;
 • niezaprzestanie stosowania bronzerów.

Depilacja laserowa, skutki uboczne.

Po zabiegu może wystąpić obrzęk depilowanych miejsc, ale jest to w pełni naturalna reakcja organizmu, której objawy ustępują po kilku godzinach i są wynikiem chwilowego podrażnienia naskórka. Oparzenia po depilacji laserowej mogą się pojawić jedynie wtedy gdy pacjent nie zastosował się do zaleceń lekarza i nie poinformował o tym osoby przeprowadzającej zabieg. Na depilację laserową decyduję się coraz większa liczba pacjentów. To nic dziwnego, ponieważ jest to jeden z najlepszych zabiegów upiększających, które można zastosować w gabinetach kosmetycznych.

Cały zakres na stronie salonu Clinica Cosmetologica w Gdyni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *